HGST pokazało pierwszy dysk o pojemności 10 TB

W przeciętnym domowym komputerze, na potrzeby użytkownika zwykle wystarczy dysk o pojemności 1 TB. Zupełnie inaczej jest w przypadku serwerów, gdzie pojemność dysków ma kluczowe znaczenie, dlatego też firma HGST rozpoczyna produkcję zupełnie nowego modelu Ultrastar He 10 o pojemności aż 10 TB.

2ad12d6a443a22815cbc9cc403a23a48

Nowy model, podobnie jak poprzedniej produkty tej firmy, które wprowadzono na rynek pod koniec 2013 roku, bazuje na platformie HelioSeal. Wnętrze napędu wypełnione jest helem, co niesie ze sobą wiele korzyści. Stabilne środowisko pozwala instalować aż siedem talerzy, przy czym nie jest to jeszcze ostatnie słowo inżynierów tej firmy.

Produkty z technologią HelioSeal są szczelnie zamknięte, co znacznie wydłuża ich żywotność szacowaną na 2,5 mln godzin MTBF i jest ona aż 25% większa niż w jakimkolwiek nośniku dostępnym w sprzedaży. Dyski firmy HGST wykorzystują także technologię cache’owania, która używa pamięci DRAM do przyspieszenia odczytu danych.

Ultrastar He10 wyposażono w interfejs SATA 6 Gbps, a jego osiągu odczytu/zapisu danych wnoszą odpowiednio 237/215 MB/s. Jest też dostępna wersja SAS 12 Gbs. Oba modele objęte są 5-letnią gwarancją producenta.

Zaczerpnięto z Onet TechnowinkiAutor: mcŹródło: tomsitpro.com

Dodaj komentarz