Kurs “Animacja komputerowa oraz modelowanie 3D z wizualizacją” w naszej szkole

W terminie 16.11.2018 – 10.12.2018 grupa dziesięciu uczniów technikum informatycznego: Małomówny, Spóźnialski, Pomocnik, Zegarmistrz, Myśliciel, Ostatek, Somsiad, Kaśka, Kiler oraz Cichacz, odbyła kurs z zakresu animacji komputerowej oraz modelowania 3D z wizualizacją w programie 3Ds Max, realizowanego w ramach projektu pod nazwą „Stawiamy na fachowców”, który jest realizowany przez naszą szkołę. Kurs przeprowadzany był przez firmę Kompugraf z Krakowa, a prowadził go bardzo charyzmatyczny pan Krzysztof Orlof.

Zajęcia odbywały się przez trzy weekendy:

  • piątek – zajęcia 3-godzinne
  • sobota – zajęcia 6-godzinne
  • niedziela – zajęcia 6-godzinne,

 

Zestaw kawowyCatering

 

Kurs składał się z trzech modułów:

I. Modelowanie

Podczas trwania tego modułu zapoznaliśmy się z programem 3Ds Max – tworzyliśmy pierwsze boxy, sfery, walce oraz poznaliśmy szereg przeróżnych opcji pozwalających na ich modyfikację. Podczas trwania zajęć utworzyliśmy wiele ciekawych projektów – wóz drabiniasty, schody kręcone, wieszak, zestaw mebli do salonu i wiele, wiele innych…
Zresztą, co tu dużo pisać, lepiej to zobaczyć!
kuchenka
lampka
schody
woz

 

 

II.Wizualizacja

Kamery, światła, akcja! W drugim module działu wykorzystując nasze projekty zamodelowane na poprzednich zajęciach, tworzyliśmy wizualizację pokoi czy komnat, nauczyliśmy się operować światłem oraz kamerami – co pozwoliło tworzyć wspaniałe rendery i PRZEŻYWAĆ PIĘKNE CHWILE! Poznaliśmy silniki renderujące dostępne w 3Ds Maxie oraz przeróżne materiały, które pozwalały urzeczywistniać nasze (niekiedy dziwne :v) wizje.
Oto efekty naszych prac:

lazienkaczytelnia

dzienne
pokoj

 

III. Animacja

Prawdziwa „truskawka na torcie”! W ostatnim module naszego kursu nauczyliśmy się wykonywać proste animacje – nasze obiekty mogły się poruszać, obracać, skakać, machać ogonem, powiewać i do nas mrugać. Piękna sprawa!
Zresztą zobaczcie sami i przeżywajcie momenty wyższych uniesień!:

 

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ!

animacja czajnika
flaga
pies i kot
 
Na koniec kursu każdy z nas otrzymał certyfikaty firmy Autodesk, które były dla nas nagrodą i potwierdzeniem odbytego kursu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy umieli wykorzystać nasze zdolności nabyte podczas kursu. Dziękujemy panu Krzysztofowi za świetne prowadzenie, wspaniałą atmosferę i PRZEŻYWANIE PIĘKNYCH CHWIL!

 

Informatycy z ZSZ

Zdjęcie grupowe

Dodaj komentarz