Warsztaty w firmie Cisco

Rezultatem ubiegłorocznego wyjazdu do znajdującej się w Krakowie filii firmy Cisco był konkurs, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Naszym zadaniem było przygotowanie autoprezentacji w formie filmu lub strony internetowej.

Wyróżnieni w tym konkursie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci, zorganizowanych przez ekspertów w tej dziedzinie. Zajęcia odbyły się 17 czerwca 2019 roku, a udział w nich wzięło 7 uczniów z klas 3TI, 2TI oraz 2TEI pod opieką pana Krzysztofa Muchy.

 

DSC00812

 

 

 

Warsztaty, prowadzone przez Pana Przemysława Brożka i Pana Bartłomieja Czyża, rozpoczęły się od prezentacji dotyczącej rodzajów popularnych ataków na strony WWW. Każdy uczestnik miał możliwość sam przekonać się, jak bardzo witryny internetowe narażone są na włamania i kradzież wrażliwych danych, takich jak informacje o użytkownikach i hasła.

IMG_20190617_142547IMG_20190617_112825

Na udostępnionych przez firmę laptopach mogliśmy sprawdzić, czy nasz adres e-mail nie został wykradziony z bazy danych różnych serwisów, ale także osobiście wykonać symulację ataku, czy zobaczyć kod wygenerowany podczas włamania. Poznaliśmy wiele sposobów i metod obrony, dzięki którym w przyszłości z pewnością lepiej zabezpieczymy nasze dane przed atakami hackerów. Praktyczna wiedza na temat bezpieczeństwa w sieci, a także narzędzi wykorzystywanych przez atakujących, na pewno pozwoli nam ostrożniej poruszać się w tej globalnej sieci informacji, jaką jest Internet.

DSC00817 DSC00822

Dziękujemy bardzo prowadzącym za fachowe i ciekawe przekazanie nam wiedzy, a także Panu Sławomirowi Daleszyńskiemu za trud w zorganizowaniu dla nas warsztatów związanych z bezpieczeństwem w sieci.

DSC00825

Dodaj komentarz